Wyniki konkursu IDUB 05 Excellent Impact w 2024 roku

Z przyjemnością informujemy, że Komisja ds. realizacji programu IDUB dokonała oceny merytorycznej  wniosków w konkursie Działania wspierające potencjał badawczy zespołów naukowych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. 15 projektów w tej edycji otrzymało dofinansowanie ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Lista projektów na przyznanie środków na zakup aparatury naukowo-badawczej w ramach funduszu IDUB w 2024 roku:

1. Instytut Biologii i Nauk o Ziemi: Metale ciężkie w układzie rozrodczym męskim – jakość nasienia, a późniejszy rozwój zarodka i płodu.
  2. Instytut Nauk Technicznych: Dobór warunków spiekania stopów tytanu dla zastosowań biomedycznych.
  3. Instytut Historii i Archiwistyki: „Drogi do wolności – Sybiracy – wojskowi (II Korpus i kampania włoska) i cywile (osiedla uchodźcze) po opuszczeniu ZSRS”. Ekspozycja tematyczna Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UKEN – Fort Skotniki, III etap.
  4. Instytut Nauk Technicznych: Badania dylatometryczne w zastosowaniu do badania materiałów farmaceutycznych, stopów metali oraz materiałów ceramicznych.
  5. Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych: Zwiększenie potencjału produkcji immersyjnego materiału do środowisk metaverse.
  6. Instytut Nauk Technicznych: Nanoszenie warstw osmu na katody emiterów lamp mikrofalowych.
  7. Instytut Biologii i Nauk o Ziemi: Wstępne badania, nad zastosowaniem technologii laserowej niskich energii, na zmianę przyswajalności pierwiastków śladowych przez wybrane gatunki roślin użytkowych.
  8. Instytut Sztuki i Designu: Zaprojektowanie i zbudowanie specjalistycznego pieca do pomiaru właściwości dielektrycznych, elektrycznych i elektromechanicznych pod wpływem przyłożonego nacisku osiowego.

Lista projektów na przyznanie środków na realizację „Konferencji doskonałości” w ramach funduszu IDUB w 2024 roku:

1. Instytut Zarządzania i Spraw Społecznych: V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Uniwersalizm Pracy Ludzkiej. Zarządzanie. Edukacja. Rozwój”.
  2. Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji: Jubileuszowa 40. Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Współczesne wyzwania w badaniach geografii przemysłu i usług.
  3. Instytut Historii i Archiwistyki: Międzynarodowa konferencja naukowa Świat rzeczy szlacheckiego dworu. Kolekcje – zbiory – biblioteki – gabinety osobliwości.
  4. Instytut Matematyki: Właściwości typu Lefschetza w geometrii i algebrze.
  5. Instytut Historii i Archiwistyki: Dziedzictwo regionów.
  6. Instytut Historii i Archiwistyki: Konferencja doskonałości: Perspektywa postkolonialna w badaniach nad historią Polski: Potencjał, korzyści, wyzwania.
  7. Instytut Historii i Archiwistyki: Okupacja niemiecka Polski (1939-1945)/ Deutsche Besatzung in Polen (1939-1945).