Wyniki konkursu IDUB 02 Excellent small working groups w 2024 roku

Z przyjemnością informujemy, że  w konkursie „Małe granty badawcze na wsparcie zespołów roboczych” 8 projektów otrzymało dofinansowanie ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Lista projektów na wsparcie zespołów roboczych finansowanych w ramach funduszu IDUB w 2024 roku:

1. dr Maria Roginska, Instytut Socjologii, Science fiction w edukacji: nauczanie nauk przyrodniczych w obliczu nowych zagrożeń totalitarnych.
  2. dr inż Magdalena Krupska-Klimczak, Instytut Bezpieczeństwa i Informatyki, Efekt elektrokaloryczny w modyfikowanych i domieszkowanych ferroelektrycznych ceramikach BaTiO3
  3. dr hab. prof. UKEN Leszek Gasiński, Instytut Matematyki, Dwufazowe zagadnienia brzegowe.
  4. dr Przemysław Łukasik, Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych, Wojenne straty ludzkie i pamieć narodowa. Brytyjsko-gruzińsko-polska perspektywa.
  5. dr hab. prof. UKEN Łukasz Murzyn, Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Zespół Programowy Festiwalu Sztuki Trójmorza, Kraków 2025.
  6. dr hab. prof. UKEN Piotr Długosz, Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych, Mieszkańcy państw Grupy Wyszehradzkiej wobec uchodźców wojennych z Ukrainy.
  7. dr hab. prof. UKEN Justyna Szpond, Instytut Matematyki, Ideały i konfiguracje typu Fermata.
  8. mgr Małgorzata Płoszaj, Instytut Psychologii, Samoregulacja i poczucie własnej skuteczności jako predyktory dobrostanu psychicznego dzieci w okresie późnego dzieciństwa.